220% zrealizowanego celu kampanii WNET

Marka Schiever Polska jest właścicielem kilkunastu sklepów wielkopowierzchniowych w Polsce. Do tej pory komunikacja o promocjach odbywała się metodami offline. Celem naszej współpracy było zakomunikowanie przeniesienia gazetek w formie papierowej do digitalowej.

220% zrealizowanego celu kampanii WNET
Klient
Schiever Polska
Usługi
Marketing 360
Lata współpracy
2022 - ...
Kanały
Google, Facebook, Instagram

Wyzwania

W dzisiejszych czasach, w erze rozwoju technologii i dynamicznych zmian rynkowych, przedsiębiorstwa muszą nieustannie przystosowywać się do potrzeb i oczekiwań swoich klientów. Jednym z kluczowych aspektów tej adaptacji jest przechodzenie od tradycyjnych, drukowanych form komunikacji do cyfrowych rozwiązań. Stanęliśmy przed ambitnym wyzwaniem: przeniesienie całego procesu dystrybucji do świata cyfrowego. Naszym głównym celem było zakomunikowanie tej zmiany klientom oraz przygotowanie ich na nadchodzącą rewolucję w komunikacji.

Naszym pierwszym wyzwaniem było złapanie zainteresowania klienta w sklepie i skuteczne przekazanie informacji o nadchodzącej zmianie. Nasza grupa docelowa obejmowała zarówno starszych, przyzwyczajonych do tradycyjnych form komunikacji, jak i młodszych klientów, otwartych na nowoczesne rozwiązania. Naszym celem było wykorzystanie potencjału wszystkich nośników i powierzchni w sklepach, aby dotrzeć do każdego klienta.

Jednocześnie musieliśmy pokazać korzyści wynikające z digitalizacji gazetki, aby klienci, którzy byli przyzwyczajeni do wersji papierowej, nie odczuli zbyt dużej straty. Naszym zadaniem było również zbudowanie i utrzymanie uwagi i zainteresowania klientów przez dwa miesiące kampanii teaserowej oraz przekonanie ich do odwiedzenia dedykowanej strony internetowej i zapisania się do listy oczekującej na nową formę gazetki.

Rozwiązania

Aby osiągnąć cele, wdrożyliśmy kompleksowy proces projektowania i dystrybucji materiałów promocyjnych. Opracowaliśmy nową identyfikację wizualną, która była nowoczesna i świeża, aby nasi klienci poczuli, że nadchodzi coś nowego i lepszego. Jednocześnie przygotowaliśmy media plan wraz z estymacją, aby zoptymalizować naszą obecność na różnych platformach.

Początkowo budowaliśmy napięcie i zaciekawienie użytkowników, poprzez publikację materiałów teaserowych. W tym celu zaprojektowaliśmy dedykowany landing page. W drugim etapie uchyliliśmy rąbka tajemnicy, mówiąc, że "Promocje idą WNET" i zachęcając do obserwowania profili oraz zapisu do newslettera. W trzecim etapie tajemnica została rozwiana i informowaliśmy, że od 1 lutego gazetki będą już tylko W NECIE.

Następnie w momencie wprowadzenia gazetek cyfrowych, zaczęliśmy przekierowywać ruch do nich. Obecnie do gazetek przekierowują posty karuzelowe oraz reklamy w mediach, które przedstawiają wybraną ofertę produktową. Sama kampania była prowadzona spójnie w różnych kanałach, również w sklepach poprzez materiały POS.

ETAP I - budowanie napięcia
ETAP II - uchylenie rąbka tajemnicy
ETAP III - odsłonięcie kart i zapowiedź gazetki online

Efekty

Efekty

Next steps

  1. Uruchomienie nowych kanałów dotarcia do klientów
  2. Regularna produkcja gazetek promocyjnych w wersji digital
  3. Obsługa kanałów marketing automation
  4. Wsparcie obsługi kanałów social media

Pragnę wyrazić swoją pełną satysfakcję z przeprowadzonej kampanii WNET, która miała na celu przeniesienie naszych gazetek promocyjnych z formy papierowej do digitalowej. Byliśmy pod wrażeniem profesjonalizmu i kreatywności zespołu PA Digital, którzy skutecznie zrealizowali nasze cele i wyzwania związane z tą kampanią.

Przeniesienie gazetek promocyjnych do formy digitalnej było dla nas dużym wyzwaniem, zwłaszcza ze względu na konieczność przekonania naszych klientów do zmiany sposobu otrzymywania informacji o promocjach. Jednak kampania WNET okazała się strzałem w dziesiątkę. Zastosowane rozwiązania były przemyślane i skuteczne.

Bardzo polecamy zespół PA Digital wszystkim, które planują podobne projekty. Ich profesjonalizm, kreatywność i umiejętność dostosowania się do różnych grup docelowych sprawiły, że nasza kampania WNET była sukcesem. Cieszymy się, że możemy kontynuować produkcję i promocję gazetek promocyjnych w formie digitalnej dzięki ich wsparciu.

Katarzyna Knapik
Koordynator ds. marketingu Schiever
Stars - Marketingly X Webflow Template

Porozmawiajmy o Twojej strategii digital

Sprawdź pozostałe case studies